top of page

Witam serdecznie ja nazywam się Jolanta Sierocka. Jestem dietetykiem klinicznym i z przyjemnością zapraszam do skorzystania z moich usług.

 

Moje usługi obejmują zakres porad zdrowotnych, cennych rad i podpowiedzi. Na co dzień interesuje się zdrowym trybem życia i możliwościami odpowiedniego żywienia.

 

Jako dietetyk kliniczny po ukończeniu szkoły i pracy pielęgniarskiej, pracując z ludźmi i opiekując się nimi uczyłam się jak poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie by twoje życie było jeszcze lepsze. Właściwe dbanie o siebie i swój fizyczny aspekt życia powiązany jest z aspektem psychicznym jak również tym duchowym. Jest to droga prowadząca do lepszego życia i sukcesu .

Moja Historia

Po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej z wynikiem bardzo dobrym podjęłam pracę w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie na ul. Kopernika. Tam pracując zdobyłam cenne doświadczenia, które pomogły mi w dalszej mojej pracy z pacjentami.

Interesowałam się cały czas dietetyką i sposobem zdrowego odżywiania, aby pomóc pacjentom pokonać szybciej daną dolegliwość, jednostkę chorobową.

Pracowałam też w Poradni Bakteriologicznej, gdzie zdobyłam cenne doświadczenia jak bakterie i wirusy wpływają na zdrowie człowieka i dzięki temu mogę udzielić cennych porad względem dodatkowych badań, aby organizm szybciej wrócił do zdrowia.

Pomogłam wielu osobą jako dietetyk kliniczny też wprowadzając odpowiednie odżywianie w danych zaburzeniach, metabolicznych, chorobach. Zdecydowanie nawet najprostsze sposoby i podpowiedzi w formie porady zdrowotnej są na wagę złota.

Miałam w swoim życiu zdarzenia, gdzie bezpośrednio pomogłam osobom przed przyjazdem pogotowia, udzieliłam fachowej pomocy, między innymi rozpoznałam udar, gdzie szybko była potrzeba udzielenia pomocy. Wiele razy udawało mi się uratować osoby mdlejące z różnych przyczyn, które potem były bardzo wdzięczne za moją pomoc i serdecznie mi dziękowały.

Pomagałam pacjentom współpracując z uzdrowicielem, jasnowidzem osobom mieszkającym za granicą w ułożeniu odpowiedniej diety pod kątem konkretnych jednostek chorobowych w połączeniu z diagnozą uzdrowiciela i rzetelnych wyników badań.

Osoby te dzięki takiej pomocy, konsultacją i podpowiedziami z zakresu również domowych prostych sposobów jak sobie pomóc miały szanse wyjść ze swoich dolegliwości bądź ograniczyć ich negatywny skutek na swoje życie. Niektórzy moi pacjenci, którzy zmagali się z chorobą nadciśnieniową i innymi chorobami, gdzie zażywali, dużo leków, dzięki moim zaleceniom żywieniowym, ograniczali w sposób bezpieczny leki do minimum.

Po otrzymaniu wyników badań swoich klientów często pomagam interpretować ich wyniki oraz podpowiadam, koryguje ich styl życia. Zmieniając nawyki żywieniowe często nie potrzebujemy skomplikowanych diet i wyrzeczeń a w ten sposób potrafimy być bardziej zdyscyplinowani i bardziej chętni do zmiany swojego życia.

Pomagałam również dzieciom w przypadkach częstych zapaleń dróg oddechowych, objawów grypopodobnych, gdzie była źle postawiona diagnoza i były przepisywane antybiotyki o silnym działaniu na organizm, nie na te dolegliwość na którą dziecko chorowało.

 

W ten sposób antybiotyki nie tylko nie działały a nawet mogły dodatkowo zaszkodzić i obciążać organizm wzmagając te objawy. Objawy te często okazywały się objawami alergii, tych sezonowych lub nietolerancji pokarmowej na konkretne produkty i zawarte substancje w lekach.

Także udzieliłam podpowiedzi co do badania i wykluczenia potencjalnych przyczyn objawów.

Podpowiadałam jakie testy zrobić i gdzie najlepiej je wykonać, aby zrozumieć podstawy alergii lub ją wykluczyć.

Często te właśnie proste testy potwierdzały moje odczucia i przypuszczenia, ten konkretny przykład potwierdził się już dobre kilka razy i były to objawy często mylone z innymi dolegliwościami, będąc po prostu alergią, która w tamtych konkretnych sytuacjach zagrażała zdrowiu a nawet życiu tych osób, dzieci.

Uważam jako dietetyk kliniczny i osoba doświadczona w świecie nauk medycznych, porad zdrowotnych, że nasz sposób odżywiania nie tylko ma wpływ na nasze ciało, ma on również wpływ na nasz umysł, stan wewnętrzny i naszą psychikę. Sposób odżywiania ma duży wpływ na nasz poziom kondycji i naszego zdrowia.

 

Jeżeli właściwie się nie zajmujemy, zdrowiem i naszym życiem wewnętrznym, nasza jakość życia oraz problemy zdrowotne będą nam to pokazywać.

Dlatego też uważam, że aby cieszyć się zdrowiem, szczęściem i radością warto zainwestować w siebie, swój rozwój, zdrowie, wiedzę, gdyż inwestycja w siebie jest jedną z najważniejszych inwestycji jakie wykonujemy w naszym życiu. Nasze zdrowie jest na wagę złota.

 

Pozdrawiam Serdecznie 

Jolanta Sierocka Zegar Zdrowia-Dietetyk Kliniczny

bottom of page